Special-Ops.pl

10-lecie firmy Euro Pro Group – zapraszamy na stoisko nr 46, hala U

Euro Pro Group | 2019-08-26
Prezes firmy Renata Gonet
Prezes firmy Renata Gonet

Początek firmy Euro Pro Group nastąpił w kryzysowym 2009 roku i można go porównać do skoku na bungee. Ogólnoświatowy kryzys finansowy wpłynął na spadek eksportu w firmie Sonel S.A., w której pracowałam jako szef eksportu i w wyniku decyzji zarządu moja praca na rzecz polskiego producenta urządzeń pomiarowych dobiegła końca. Jednocześnie zostałam wypuszczona z gniazda, aby „latać” w biznesie po studiach MBA we Wrocławiu. Miałam wiele pomysłów na własny biznes, a jednocześnie bogate doświadczenie w pracy. Na początku jako marketingowiec dla polskiego producenta sprzętu spawalniczego Bester S.A. Bielawa, a następnie jako szef eksportu tej firmy, by później pracować jako Purchasing Manager już w grupie Lincoln Electric.

Pomimo trudności na rynku w pierwszych miesiącach działalności Euro Pro Group, moja zdecydowana i pełna poświęceń praca zaczęła przynosić efekty. Mówi się, że na to, jakimi ludźmi jesteśmy, mają wpływ inni ludzie, z którymi mieliśmy kontakt w całym swoim życiu. Odniosę się tu do mojej kariery zawodowej, bo myślę, że nie było w niej zbyt dużo przypadków, a raczej wsparcie innych osób, które doceniały i rozwijały mój potencjał. Zawdzięczam im to, kim dzisiaj jestem i w jakim miejscu znajduje się moja firma – Euro Pro Group.

Pozwolę sobie wspomnieć mojego nieocenionego mentora, Pana Janusza Jarząbka – człowieka z 30-letnim stażem pracy w Besterze na stanowisku szefa zakupów. Przekazał mi on nie tylko wiedzę techniczną, ale także sposób kierowania zespołem, komunikacji i rozwiązywania problemów. Wspierał mnie, dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem – wielki człowiek, wspaniała postawa. Ponadto prezes firmy Bester Zbigniew Pawłowski, ciągle podnosił mi poprzeczkę, awansował na coraz wyższe stanowiska i powierzał coraz większy zakres odpowiedzialności.

Kolejnym etapem mojej kariery zawodowej była praca w Sonelu, gdzie zajmowałam się budowaniem sieci dystrybucji zagranicznej – ogromna szkoła życia i satysfakcja. Wyzwania były większe niż tylko nauka języka rosyjskiego. Wspaniała współpraca z Prezesem Krzysztofem Wieczorkowskim owocowała kontraktami zagranicznymi, przetargami dla kontrahentów zagranicznych z dużymi budżetami.

Główną działalnością firmy Euro Pro Group jest przedstawicielstwo firmy Flir Systems z siedzibą w USA w stanie Oregon, producenta kamer i systemów termowizyjnych. Współpracę z Flirem jako Autoryzowany Dystrybutor zawdzięczam Panu Anthonyemu Thomasowi, szefowi dystrybucji na kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Przedstawiłam mu wtedy swój biznesplan w zakresie współpracy z Flirem razem z analizą konkurencji i SWOT. Był pod wrażeniem – moja wiedza z branży była dogłębna i potrzebna amerykańskiej firmie. Stąd po kilku tygodniach zaoferowano mi współpracę, ale jakie było moje zaskoczenie, kiedy okazało się, że tylko na rynek Polski. Natomiast ja chciałam dalej eksportować towar za granicę. Zaczynałam pracę na rynku krajowym od podstaw.

Obecnie firma Euro Pro Group sprzedaje kilkaset kamer rocznie. Oprócz sprzedaży kamer oferujemy mierniki elektryczne dla energetyki i przemysłu, a także sprzedajemy wiedzę z zakresu termowizji. Wiedzę tę i uprawnienia do prowadzenia takich szkoleń dokumentują zdobyte dyplomy Thermography Level I w Bostonie w roku 2011 i Level II w Dallas w roku 2017, Certyfikat Dekra potwierdzający spełnianie Standardu Usług Szkoleniowych (2019).

Szkolenia według szkoły amerykańskiej są oferowane w oparciu o współpracę z Infrared Training Center, placówką szkoleniową Flira, która gwarantuje dyplomy międzynarodowe, niestandardowe i praktyczne podejście do wykonywania pomiarów oraz stosowania norm EN/PN 13 434 z zakresu energetyki i PN/EN 13 187 z zakresu budownictwa. Kształcą się u nas nie tylko inżynierowie, inspektorzy budowlani, szefowie utrzymania ruchu, ale także pracownicy naukowi wyższych uczelni. Wiedza ta jest wykorzystywana nie tylko w energetyce, ale coraz częściej w wielu innych dziedzinach takich jak medycyna, ratownictwo, straż pożarna, do serwisu paneli fotowoltaicznych, do prac badawczo-rozwojowych i innych nietypowych zastosowań. W tym zakresie współpracujemy z ekspertami w każdej z dziedzin.

Firma Euro Pro Group stała się firmą rodzinną, współpracuje ze mną syn, który wnosi innowacyjne rozwiązania, m.in. wprowadza na rynek kamery termowizyjne dla dronów. Nowoczesne rozwiązania wymagają odwagi w podejmowaniu ryzyka, ale i rozwagi w decyzjach finansowych. Połączenie młodzieńczej fantazji ze strony młodej kadry z doświadczeniem na rynku owocuje sukcesem firmy. Łączy nas pasja w działaniu, wytrwałość i nadzieja na pozyskanie nowego klienta.

Działalność firmy Euro Pro Group została dostrzeżona i doceniona podczas lokalnego Forum Kobiet Przedsiębiorczych, nadaniem tytułu „Kobieta Przedsiębiorcza Roku 2015”. Praktycznie od początku działalności czynnie uczestniczę we wspieraniu przedsiębiorczości kobiet i mężczyzn, przygotowując biznesplany i wnioski o dotacje na założenie firmy oraz rozpoczęcie działalności. Z doradztwa mojej firmy do tej pory skorzystało ponad 300 klientów! Firma Euro Pro Group zdobyła także nagrodę-wyróżnienie „Smoka Biznesu” na Prezentacjach Dzierżoniowskich (2012).

Pomimo pracy w branży zdominowanej przez mężczyzn, dobrze współpracuje mi się z klientami na rynku, a kontakty zdobyte podczas targów i konferencji owocują zamówieniami i długoletnimi relacjami.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas tegorocznych targów Energetab, stoisko nr 46, Hala U. Z okazji 10-lecia firmy Euro Pro Group przygotowaliśmy specjalne upominki dla naszych klientów. Serdecznie zapraszamy! 

Komentarze

Najnowsze produkty i technologie

BALLISTOL – jakość i wszechstronność!

BALLISTOL – jakość i wszechstronność! BALLISTOL – jakość i wszechstronność!

Rynek wszelkiego rodzaju czyścideł i smarowideł dla broni jest obecnie bardzo mocno rozbudowany. Mnogość producentów, marek, może przyprawić o zawrót głowy. Co wybrać? Co będzie najlepsze do czyszczenia...

Rynek wszelkiego rodzaju czyścideł i smarowideł dla broni jest obecnie bardzo mocno rozbudowany. Mnogość producentów, marek, może przyprawić o zawrót głowy. Co wybrać? Co będzie najlepsze do czyszczenia karabinu, co do sztucera, a co do pistoletu? Wiadomo, że tak samo jak myć ręce, szczególnie w obliczu Covid-19, trzeba dbać o czystość broni. Dzięki temu służyć nam będzie niezawodnością i perfekcyjnym działaniem przez długie lata.

Elementy instalacji przemysłowej

Elementy instalacji przemysłowej Elementy instalacji przemysłowej

Elementy instalacji elektrycznej w domu zasadniczo różnią się od instalacji pracującej w fabrykach czy warsztatach. Specyfika zakładów przemysłowych wymaga zastosowania określonych elementów instalacji....

Elementy instalacji elektrycznej w domu zasadniczo różnią się od instalacji pracującej w fabrykach czy warsztatach. Specyfika zakładów przemysłowych wymaga zastosowania określonych elementów instalacji. Omówimy dzisiaj gniazda, wtyczki i przewody przemysłowe, porównując je do odpowiedników, które są stosowane w naszych domach.

UPS-y kompensacyjne

UPS-y kompensacyjne UPS-y kompensacyjne

Urządzenia zasilania bezprzerwowego są niezbędnym elementem układów zasilania wrażliwych odbiorów, procesów technologicznych, zasilania centrów danych i układów automatyki. Środowisko techniczne, w jakim...

Urządzenia zasilania bezprzerwowego są niezbędnym elementem układów zasilania wrażliwych odbiorów, procesów technologicznych, zasilania centrów danych i układów automatyki. Środowisko techniczne, w jakim te urządzenia funkcjonują, opisują normy na urządzenia odbierające energię z sieci energetycznej oraz normy i wymagania na sieć zasilającą, w szczególności wymagania na jakość energii elektrycznej dostarczanej przez operatora systemu dystrybucji energii OSD.

Valena Allure – ikona designu

Valena Allure – ikona designu Valena Allure – ikona designu

Valena Allure to nowa seria osprzętu firmy Legrand, łącząca wysmakowaną awangardę i nowoczesność. Wyróżniający ją kształt ramek oraz paleta różnorodnych materiałów zachęcają do eksperymentowania. Valena...

Valena Allure to nowa seria osprzętu firmy Legrand, łącząca wysmakowaną awangardę i nowoczesność. Wyróżniający ją kształt ramek oraz paleta różnorodnych materiałów zachęcają do eksperymentowania. Valena Allure pomoże z łatwością przekształcić Twój dom w otoczenie pełne nowych wrażeń i stanowić będzie źródło kolejnych inspiracji.

Bezpieczeństwo podczas prac serwisowych

Bezpieczeństwo podczas prac serwisowych Bezpieczeństwo podczas prac serwisowych

Niezależnie od tego, gdzie chcesz zastosować program Lockout/Tagout, firma Brady będzie Cię prowadzić i wspierać. Nasze kompleksowe rozwiązanie Lockout/Tagout obejmuje innowacyjne kłódki z rozbudowanym...

Niezależnie od tego, gdzie chcesz zastosować program Lockout/Tagout, firma Brady będzie Cię prowadzić i wspierać. Nasze kompleksowe rozwiązanie Lockout/Tagout obejmuje innowacyjne kłódki z rozbudowanym planowaniem kluczy, specjalistyczne blokady zabezpieczające, praktyczne oprogramowanie i doskonałe usługi obejmujące identyfikację punktów kontroli energii oraz najlepsze w swojej klasie tworzenie procedur.

Słowniczek najważniejszych pojęć z branży elektrycznej

Słowniczek najważniejszych pojęć z branży elektrycznej Słowniczek najważniejszych pojęć z branży elektrycznej

Znasz to uczucie, gdy wchodząc do sklepu stacjonarnego albo przeszukując największe internetowe sklepy elektryczne, czujesz się zagubionym i niepewnym? Wśród tysięcy produktów i oznaczeń nie wiesz jaki...

Znasz to uczucie, gdy wchodząc do sklepu stacjonarnego albo przeszukując największe internetowe sklepy elektryczne, czujesz się zagubionym i niepewnym? Wśród tysięcy produktów i oznaczeń nie wiesz jaki produkt spełni Twoje oczekiwania i co ważne – stanie się bezpiecznym i funkcjonalnym?

Rejestratory sieciowe NVR – czym różnią się od DVR, do czego są przeznaczone?

Rejestratory sieciowe NVR – czym różnią się od DVR, do czego są przeznaczone? Rejestratory sieciowe NVR – czym różnią się od DVR, do czego są przeznaczone?

W przeciwieństwie do rejestratorów DVR urządzenia NVR służą do obsługi kamer wykorzystujących protokół internetowy. Urządzenia te nie potrzebują dodatkowego okablowania do transferowania danych – pobierają...

W przeciwieństwie do rejestratorów DVR urządzenia NVR służą do obsługi kamer wykorzystujących protokół internetowy. Urządzenia te nie potrzebują dodatkowego okablowania do transferowania danych – pobierają je przez internet od skonfigurowanych ze sobą kamer IP. Co jeszcze warto wiedzieć o rejestratorach sieciowych NVR?

Nowoczesne zespoły zabezpieczeń WN typu e2TANGO-2000

Nowoczesne zespoły zabezpieczeń WN typu e2TANGO-2000 Nowoczesne zespoły zabezpieczeń WN typu e2TANGO-2000

Wdrożenie platformy zabezpieczeń typu e2TANGO dla średnich napięć zaowocowało pozytywnym odbiorem przez klientów oraz jednoczesne sugestie, aby rozszerzyć ofertę firmy o zabezpieczenia WN. Ideą...

Wdrożenie platformy zabezpieczeń typu e2TANGO dla średnich napięć zaowocowało pozytywnym odbiorem przez klientów oraz jednoczesne sugestie, aby rozszerzyć ofertę firmy o zabezpieczenia WN. Ideą podczas tworzenia platformy automatyki zabezpieczeniowej WN było zapewnienie odbiorców o całkowitej pewności działania strony sprzętowej oraz oprogramowania i algorytmów.

Odnawialne źródła energii, a krajowe bilanse energetyczne w roku 2017

Odnawialne źródła energii, a krajowe bilanse energetyczne w roku 2017 Odnawialne źródła energii, a krajowe bilanse energetyczne w roku 2017

Odnawialne źródła energii - jeśli chodzi o ich udział w Polskiej gospodarce, to odnotowuje się wzrost OZE z roku na rok. Niezaprzeczalnie nadal najwięcej energii w naszym kraju pochodzi ze źródeł konwencjonalnych,...

Odnawialne źródła energii - jeśli chodzi o ich udział w Polskiej gospodarce, to odnotowuje się wzrost OZE z roku na rok. Niezaprzeczalnie nadal najwięcej energii w naszym kraju pochodzi ze źródeł konwencjonalnych, z paliw kopalnych, takich jak węgiel kamienny, brunatny, gaz ziemny czy ropa naftowa. Ciągłe uzależnienie kraju od dostaw gazu i ropy, nie oddziałuje pozytywnie na stan gospodarki czy poczucie komfortu społeczeństwa z zakresu energetyki, a w tym podwyżek cen za energię elektryczną. Nie...

Nowoczesne oświetlenie Neonica

Nowoczesne oświetlenie Neonica Nowoczesne oświetlenie Neonica

Podczas remontu mieszkania, domu, pokoju czy biura, lub w trakcie planowania od samego początku ważnej dla nas przestrzeni, najczęściej w głowie mamy już przygotowaną wizję lub koncepcję. Plany te dotyczą...

Podczas remontu mieszkania, domu, pokoju czy biura, lub w trakcie planowania od samego początku ważnej dla nas przestrzeni, najczęściej w głowie mamy już przygotowaną wizję lub koncepcję. Plany te dotyczą zarówno układu mebli, wykorzystanych materiałów czy koloru ścian. Jednak przede wszystkim warto dokładnie i z uwagą podjąć decyzje związane z wyborem odpowiedniego oświetlenia.

Bezprzerwowy System Zasilania Merus UPQ

Bezprzerwowy System Zasilania Merus UPQ Bezprzerwowy System Zasilania Merus UPQ

Bezprzerwowy System Zasilania Merus UPQ to innowacyjna koncepcja, łącząca funkcje zasilacza UPS i aktywnego filtra harmonicznego w jedno solidne rozwiązanie.

Bezprzerwowy System Zasilania Merus UPQ to innowacyjna koncepcja, łącząca funkcje zasilacza UPS i aktywnego filtra harmonicznego w jedno solidne rozwiązanie.

Czy wykwalifikowani elektrycy muszą aż tyle robić ręcznie?

Czy wykwalifikowani elektrycy muszą aż tyle robić ręcznie? Czy wykwalifikowani elektrycy muszą aż tyle robić ręcznie?

Rosnąca ilość zleceń, coraz bardziej złożone projekty oraz niewystarczająca ilość specjalistów daje się we znaki również w branży produkcji aparatury sterowniczej. Firmy Rittal i Eplan zauważyły to wyzwanie...

Rosnąca ilość zleceń, coraz bardziej złożone projekty oraz niewystarczająca ilość specjalistów daje się we znaki również w branży produkcji aparatury sterowniczej. Firmy Rittal i Eplan zauważyły to wyzwanie i zapoczątkowały wspólny projekt – zintegrowany łańcuch wartości, czyli systemowe podejście do optymalizacji i industrializacji procesów prefabrykacji szaf sterowniczych i rozdzielnic.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Elektro.Info.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.elektro.info.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.elektro.info.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.